Instytut Archeologii UW

Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel. +48 22 55 22 800,
fax. +48 22 55 22 801
e-mail: iauw@uw.edu.pl

Ogłoszenia

Ogłoszenia dla studentów

Wykopaliska w Grecji dla studentów:

The Belgian School at Athens has been granted a permit by the Greek Archaeological Service to start a new five-year project at Thorikos (Attica, Lavrion) under the direction of Prof. Roald Docter. As part of this project, investigation will resume on the upper slopes of the Velatouri, where settlement remains and monumental tombs dating to the Bronze Age were excavated in the 19th and 20th centuries. Where the Bronze Age occupation of the Velatouri is concerned, the objectives of the 2018 campaign involve 1) the study of excavated remains, 2) the cleaning and 3D documentation of old excavation trenches, 3) surface survey on the acropolis and eastern slopes of the hill, and 4) geophysical and geochemical prospections of targeted sectors of the site. We are looking for volunteers willing to join the team and participate in the 2018 campaign, which will take place from August 20 to September 14. Volunteers will be involved in the surface survey, the cleaning of old excavation trenches, the cleaning and processing of the finds, and the geophysical prospection.

Accommodation (in shared rooms) will be covered by the project.

Deadline for application: June 5 – please, send a CV and a motivation letter.

Note that only applications from volunteers available for the whole duration of the campaign (i.e. 4 full weeks) will be considered.

For further information and application, please contact Sylviane Déderix (sylviane.dederix@gmail.com).

Robert Laffineur, Sylviane Déderix, Margarita Nazou, Nikos Papadimitriou

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Zarys archeologii pradziejowej - I rok - ćwiczenia - środa - godz. 16.45

Zaliczenie końcowe ćwiczeń (w formie sprawdzianu pisemnego) będzie 30 maja b.r. na zajęciach. Zakres tematyczny - to problematyka omówiona w II semestrze na ćwiczeniach.

Ewa Łukaszewicz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W związku z wyjazdem służbowym w terminie 20.05-27.05 br odwołuję swój dyżur w dniu 22.05 (wtorek) b.r. Zajęcia odbywają się normalnie.

W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy.

Roksana Chowaniec   

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

Praktyki wykopaliskowe 2018

Zakład Archeologii Pradziejowej zaprasza studentów do udziału w praktykach wykopaliskowych na stanowisku KCWR w Podlesiu, gm. Oleśnica, woj. świętokrzyskie, w terminie 22.07.- 14.08. 2018.

Szczegółowe informacje i zapisy u prowadzącego:

mgr Artur Grabarek (arturgrabarek@poczta.onet.pl)

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OSOBA, KTÓRA ZGUBIŁA TELEFON KOMÓRKOWY (NA DRUGIM PIĘTRZE INSTYTUTU ARCHEOLOGII) PROSZONA JEST O ODBIÓR W SEKRETARIACIE P.1.06

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fundacja Przyjaciół Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego

zaprasza do składania w drodze konkursu wniosków o stypendium na prowadzenie kwerend bibliotecznych i archiwalnych, których celem jest prowadzenie badań z zakresu archeologii, niezbędnych do zakończenia prac magisterskiej przez studentów II roku studiów magisterskich z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Celem stypendium jest zapoznanie się z najnowszą literaturą przedmiotu oraz materiałami archiwalnymi, tak aby powstająca praca magisterska została napisana na jak najwyższym naukowym poziomie.

Stypendium przeznaczone jest na odbycie studiów bibliotecznych i kwerendy archiwalnej w wybranych i rekomendowanych bibliotekach i archiwach między 01 października w roku przyznania stypendium a 31 marca roku następnego.


Szczegóły konkursu w załączniku

 

OFERTA PRACY W INKUBATORZE UW

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego został powołany w celu wspierania postaw i zachowań przedsiębiorczych w społeczności akademickiej. Pomaga w rozwoju projektów biznesowych i społecznych, organizując warsztaty, szkolenia, spotkania z ekspertami, a także udostępniając nowoczesną przestrzeń do pracy.

Inkubator poszukuje nowej osoby do zespołu na stanowisko Junior Project Managera. Jeśli:

- lubisz i potrafisz zarządzać projektami,

-  interesujesz się szeroko pojętą przedsiębiorczością i chcesz rozwijać społeczność uniwersytecką,

- tematyka start – upów oraz młodych biznesów nie jest Ci obca...

... to zachęcamy do aplikowania. Na zgłoszenia czekamy do 16 kwietnia - CV i odpowiedź na pytanie rekrutacyjne należy wysyłać na adres przemek.krawczyk@inkubator.uw.edu.pl. Szczegóły na https://iuw.edu.pl/pl/blog/rekrutacja-na-stanowisko-junior-project-managera/.

Z pozdrowieniami

Daria Zyśk
Marketing Manager

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego

  1. Żwirki i Wigury 101, p. 1.125
    02-089 Warszawa
    e-mail: daria.zysk@inkubator.uw.edu.pl

----------------------------------------------------------

Przypominam, że dodatkowe zajęcia z metrologii średniowiecznej odbędą się dzisiaj (06.04 - piątek) o godz. 11.30-13.00 w sali 109.

Ewa Łukaszewicz

-----------------------------------------------------------

W związku z wyjazdem na ćwiczenia powierzchniowe w terminie 9.04-13.04  odwołuję swoje zajęcia  w dniu 11.04 (środa) b.r.                                                                                                                      Ewa Łukaszewicz 

-----------------------------------------------------------

Dziekan Wydziału Historycznego UW, prof. dr hab. Małgorzata Karpińska oraz Kierownik Studium Doktoranckiego, dr hab. Monika Rekowska mają wielką przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejny wykład w cyklu Wykłady Mistrzów dla doktorantów WH, prowadzony przezdr. Pawła Rutkowskiego.

 Wykład „Głusi jako mniejszość językowa w Polsce - przeszłość, teraźniejszość i przyszłość” odbędzie się 12 kwietnia 2018, o godz. 17.00, w Sali Kolumnowej. 

Celem wystąpienia jest wprowadzenie słuchaczy w problematykę komunikacji migowej, a w szczególności przedstawienie najważniejszych informacji na temat polskiego języka migowego (PJM), który rozwija się i ewoluuje od dwustu lat w polskiej społeczności Głuchych.

Warto zwrócić uwagę na wielką literę w zapisie słowa Głuchy – pisownia taka stosowana jest w literaturze przedmiotu (analogicznie do określeń takich jak Ślązak czy Kaszub) jako wyraźny sygnał, iż z socjolingwistycznego punktu widzenia społeczności migające powinny być postrzegane jako mniejszości językowe. Głuchota jest dla nich podstawą tożsamości społeczno-kulturowej, nie zaś jedynie niepełnosprawnością.

Lingwiści zajmujący się tą problematyką nie mają wątpliwości, że Głusi porozumiewają się za pomocą w pełni ukształtowanych systemów językowych, zdolnych do wyrażenia dowolnych (w tym abstrakcyjnych) treści. Światowa społeczność akademicka uznaje języki wizualno-przestrzenne za interesujący obiekt analiz, ponieważ mimo pełnej systemowości i złożoności są one zaskakująco odmienne od języków fonicznych, a zatem rzucają zupełnie nowe światło na istotę ludzkiej kompetencji komunikacyjnej. Wszystkich studentów zainteresowanych udziałem w wykopaliskach w Akrai (Sycylia) w miesiącach sierpień i wrzesień, proszę o kontakt mailowy (roksana.chowaniec@uw.edu.pl). Roksana Chowaniec

..........................................................................

 

 

  Ofertakonkurs "Kwerenda"

-----
Drukuj Wydrukuj tę stronę